Spotkanie ze strażakiem

20191113 092509

W dniu 13 listopada odwiedził naszą świetlicę strażak. Opowiedział nam o swoim trudnym, ale zarazem ciekawym zawodzie. Dzieci mogły obejrzeć jego strój, a nawet przymierzyć hełm strażacki.

PASOWANIE NA ŚWIETLIKA
IMG 20191017 142326

W dniu 17 października odbyło się w naszej świetlicy pasowanie na Świetlika. Dzieci musiały wykazać się wiedzą o świetlicy, znajomością regulaminu. Przeszły również test sprawności ruchowej oraz test smaku. Wszyscy przy tym świetnie się bawiliśmy, a pasowanie odbyło się naszą nową kredką:)

Odwiedziny nietypowego gościa w świetlicy

20190611 112142

Przedstawienie Wielkanocne

IMG 20190425 134607

Podzikowanie20190417

Marzanna

Dzieci ze świetlicy postanowiły wypędzić zimę.Wspólnie zrobiły marzannę, następnie wyrzuciły ją do śmieci.

20190321 132105

Mam talent

Dnia 13 marca 2019r. odbył się świetlicowy konkurs mam talent. Dwunastu uczniów zaprezentowało swoje talenty: taniec, śpiew, układy gimnastyczne, grę na instrumencie.

I miejsce zajęła Hania Kożuch z piosenką "W moim magicznym domu"

II miejsce zajęła Jagoda Bochniak prezentując układ gimnastyczny

III miejsce zajęła Lena Kurzyp  z piosenką "Nie mów mi nie"

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, natomiast laureaci statuetki.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentów i odwagi. Zapraszamy za rok.

20190313 151652

WIETLICOWY KONKURSPLASTYCZNY

Maska karnawałowa

Konkurs na najciekawsza maskę cieszył się dużym zainteresowaniem, wpłynęło do nas 20 prac. Wszystkie zostały nagrodzone. Zwycięzcom gratulujemy!

Najciekawsze maski, przeszły do kolejnego etapu i wzięły udział w dzielnicowym konkursie. Jagoda Bochniak z kl.1c zajęła 1 miejsce kategorii klas 0-1. Gratulujemy!

Resized 20190228 111515 3852

Turniej piłkarzyków

W trakcie pierwszego semestru w świetlicy odbywał się turniej piłkarzyków. Chętni uczniowie zgłaszali się do wychowawcy świetlicy, rozgrywali mecze  ligowe. Następnie najlepsi uczestnicy przechodzili do kolejnego etapu, w trakcie którego odbył się mecz finałowy.  Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki, a zwycięzcy medale i nagrody.

Zwycięzcom gratulujemy:)

20190115 160028

WIETLICOWY KONKURS mam talent 1

Czytanie na dywanie 1

Poznajemy zawody 1

Przedstawienie Świąteczne

Resized 20181219 105727 1245

Klasa 1 b - świetlica

Robimy kartki świąteczne dla seniorów do szlachetnej paczki.

IMG 20181210 151507

Logo

W naszej szkolnej świetlicy zaczął działać KLUB GIER PLANSZOWYCH  pod patronatem wydawnictwa GRANNA. Udział w akcji ma na celu  rozpowszechnienie różnego typu gier planszowych oraz korzyści, które przynoszą.

- nawiązywanie relacji  społecznych,

- współdziałanie i przestrzeganie w grupie określonych reguł,

-  rozwijanie sprawności motorycznej, spostrzegawczości, refleksu, orientacji przestrzennej i pamięci,

Jeśli nauka odbywa się z wykorzystaniem gier planszowych, jest dla uczniów atrakcyjniejsza, są bardziej zaangażowani i zainteresowani zajęciami, szybciej też uczą się nowych treści.

Wymienione wyżej zalety nie są oczywiście jedynymi, jest ich znacznie więcej. Można śmiało powiedzieć, ze gra planszowa jest dobra na wszystko. Spełnia wiele funkcji w rozwoju umysłowym i społecznym dzieci, a co najprzyjemniejsze poprzez zabawę.

Opiekun koła gier planszowych: Agnieszka Sejbuk

Kolo gier regulamin

Certyfikat „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”

Nasza świetlica w okresie od 1 marca do końca października 2018 r. uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół: „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”, którego organizatorem było Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

Głównym celem konkursu było zaprezentowanie świetlicy szkolnej jako miejsca sprzyjającego nauce i zabawie.

Warunkiem otrzymania tytułu było zrealizowanie zadań wymaganych od uczestników, wykazania się wiedzą i umiejętnościami z takich dziedzin jak zdrowe odżywianie, bezpieczeństwo w sieci, znajomość mapy Polski i świata oraz znajomość twórczości Jana Brzechwy. W ramach zajęć odbyła się również debata  na temat roli i zadań świetlicy szkolnej, uczniowie tworzyli piękne prace plastyczne, ale przede wszystkim świetnie się bawili, a przy okazji wiele nauczyli.

Jesteśmy bardzo dumni, że nasza świetlica zrealizowała wszystkie zadania i po spełnieniu kryteriów przewidzianych w regulaminie konkursu otrzymała tytuł oraz dyplom honorowy „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”.

Dyplom

Dzień Misia

23 XI w świetlicy obchodziliśmy Dzień Misia. Poznaliśmy historię tej maskotki. Każdy mógł się w tym dniu pochwalić swoim pluszowym przyjacielem oraz zrobić ciekawą prace plastyczną.

68f23b5f5ec7fc22aeb5c58dc6c67e10.0

Kółko Małego Odkrywcy

20181108 141407

Poplątanie bajek

Dzieci z klas drugich razem z wychowawcami świetlicy przygotowały zabawne przedstawienie pt. „Poplątanie bajek”. Historia opowiada o książce z baśniami, w której urwis powklejał kartki nie po kolei. Uczniowie klas pierwszych mieli ciekawą „lekcję”  dbania o książki. Występujący mali aktorzy mieli możliwość natomiast występu przed publicznością, ćwiczenia swojej dykcji, współpracy z grupą, zrealizowania swojego pomysłu na strój. Wszyscy przy tym świetnie się bawiliśmy.

IMG 20181025 141344

Świetlicowy konkurs piosenki patriotycznej

Jesienny spacer

Nasz świetlicowy konkurs fotograficzny cieszył się dużym powodzeniem. Wpłynęło do nas wiele ciekawych prac. Zwycięzcy zostali tym razem wyłonieni drogą głosowania przez uczniów. Laureatom gratulujemy.

IMG 20181024 141002