Organizacja pracy świetlicy od 1 września 2020r. (do odwołania) na podstawie wytycznych MEN, MZ i GIS

- Uczniowie nowoprzyjęci do świetlicy przez pierwsze dwa tygodnie są odbierani rano  z szatni przez wychowawcę świetlicy (po uprzednim  kontakcie opiekuna dziecka przez domofon). Po okresie dwóch tygodni dzieci wchodzą same do świetlicy.

- Uczniowie uczęszczający w poprzednim roku do świetlicy wchodzą do niej sami.

- Uczniowie ze świetlicy odbierani są za pomocą domofonu lub bezpośrednio z boiska (rodzic wchodzi przez bramę od strony boiska).

- Uczniowie muszą posiadać własne przybory (kredki, ołówek, gumkę temperówkę itp.)

- Uczeń musi posiadać własną wodę do picia w podpisanej butelce.

- Sale świetlicowe są regularnie wietrzone i dezynfekowane.

- Uczniowie nie przynoszą do świetlicy swoich zabawek.

- Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.

Zapisy na świetlicę w r. szk. 2020/2021

Drodzy Rodzice,

Uprzejmie informujemy, że zapisy na świetlicę w roku szk. 2020/2021 będą trwały do 03.09. 2020 r. Kartę zapisu dziecka należy założyć na świetlicy, natomiast oświadczenie osoby upoważnionej do odbioru dziecka – do wychowawcy danej klasy.

Załączniki:

Karta zapisu

Oświadczenie osoby upoważnionej

Certyfikat „Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy”

Nasza świetlica w okresie od 16 stycznia do 30 maja uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół: „Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy”, którego organizatorem było Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.
Głównym celem konkursu było zaprezentowanie świetlicy szkolnej jako miejsca dla edukacji, rozwoju i zabawy uczniów.
Warunkiem otrzymania tytułu było zrealizowanie zadań wymaganych od uczestników, wykazania się wiedzą: przyrodniczą (pomoc zwierzętom w czasie zimy), dotyczącą karnawału, bezpieczeństwa w trakcie zabaw zimowych, kultury wybranych krajów z różnych zakątków świata, Savoir Vivru, tolerancji w stosunku do osób różniących się kolorem skóry, pochodzeniem, wyglądem.
Jesteśmy bardzo dumni, że nasza świetlica zrealizowała wszystkie zadania i po spełnieniu kryteriów przewidzianych w regulaminie konkursu otrzymała tytuł oraz certyfikat „Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy”.

Certyfikat

Wyniki z ostatniego tygodnia z konkursu „Drugie życie rolki po papierze toaletowym”:

1 miejsce: Julia Palińska, Hania Machocka

3 miejsce: Natalia Stefanowska, Emilka Bohusz

Zwycięzcom gratulujemy. I na tym kończymy nasz konkurs. Wszystkie Wasze prace były naprawdę ciekawe i często był problem, żeby wyróżnić 3.  Gratulujemy pomysłów i talentu.

Julia Paliska kl 2d 1

Hania Machocka 1a 6

Nadia Kuziak 3A

Natalia Stefanowska 1a

Emilka Bohusz 1 d

Wyniki świetlicowego konkursu plastycznego – 5 tydzień :

1 miejsce: Julia Palińska

3 miejsce: Marysia Sztachelska i Hania Machocka

Zwycięzcom gratulujemy.

Julia Paliska kl 2d

Nadia Kuziak 3A Jan Pawe II 2

Marysia Sztachelska kl. 1a

Hania Machocka 1a 5

Wyniki świetlicowego konkursu plastycznego – 4 tydzień

1 miejsce: Nadia Kuziak
2 miejsce: Mikołaj Gajda
3 miejsce: Hania Machocka
Zwycięzcom gratulujemy:)

Nagrody zostaną przekazane po powrocie do szkoły.
W dalszym ciągu przypominamy, że konkurs cały czas trwa, cały czas można przysyłać prace:)

Nadia Kuziak kl. 3A 1

Mikoaj Gajda kl.1e

Hania Machocka 1a 3

Wyniki świetlicowego konkursu „Rymowanka o Warszawie”

1 miejsce: Gabrysia Pawelec i Michalina Golis

3 miejsce: Olga Komorowska

Wyróżnienie:

-Nina Dąbrowska

-Cezary wójcik

Zwycięzcom gratulujemy!!! :)

Wyniki konkursu plastycznego
"Drugie życie rolki od papieru toaletowego" – 3 tydzień

1 miejsce: Hania Machocka
3 miejsce: Hania Tekień

Zwycięzcom gratulujemy

Nagrody zostaną przekazane po powrocie do szkoły. W dalszym ciągu przypominamy, że konkurs cały czas trwa, cały czas można przysyłać prace.

Hania Machocka 1a 2

Nadia Kuziak 3a 2

Hania Tekie klasa 1e

Ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego
"Drugie życie rolki od papieru toaletowego" – 2 tydzień :
1 miejsce: Czarek Wójcik
3 miejsce: Ala Gajewska

Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody zostaną przekazane po powrocie do szkoły.
Przypominamy również, że konkurs cały czas trwa, cały czas można przysyłać prace.

Cezary Wjcik Klasa 3 a
Hania Machocka 1a 1
Alicja Gajewska kl 1F

0001

Ogłaszamy wyniki konkursu plastycznego "Drugie życie rolki od papieru toaletowego":
1 miejsce:  Kacper Stelmach
3 miejsce: Nadia Kuziak
Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody zostaną przekazane po powrocie do szkoły.
Kacper Stelmach 3b
Hania Machocka z 1a
Nadia Kuziak z 3A

Konkurs rolka papieru

MAM TALENT

6 lutego odbył się w naszej szkole Świetlicowy Konkurs "Mam talent". Dzieci przygotowały piękne występy. Nie zabrakło występów wokalnych, tanecznych, a także gry na instrumentach. Dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczestnikom. Lauretom gratulujemy.
58801d75fc1e1d74ba3e88a65b1f1d0e.0
Oto wyniki:
I. Jagoda Bochniak
II. Alisa Hrachowa
III. Mateusz Malec
Wyróżnienia:
Malina Mirowska
Marta Włodarkiewicz
Zosia Łagowska
Wiktoria Tarsała

3e02c76a77ec93dbdc6b604ac996729f 0

3e02c76a77ec93dbdc6b604ac996729f 1

Pszczoły w świetlicy
5bc12f62aba18781750d535717b66492.0

Naszą świetlicę odwiedziły pszczoły. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek dotyczących ich życia oraz spróbowaliśmy ich  miodu.

Spotkanie ze strażakiem

20191113 092509

W dniu 13 listopada odwiedził naszą świetlicę strażak. Opowiedział nam o swoim trudnym, ale zarazem ciekawym zawodzie. Dzieci mogły obejrzeć jego strój, a nawet przymierzyć hełm strażacki.

PASOWANIE NA ŚWIETLIKA
IMG 20191017 142326

W dniu 17 października odbyło się w naszej świetlicy pasowanie na Świetlika. Dzieci musiały wykazać się wiedzą o świetlicy, znajomością regulaminu. Przeszły również test sprawności ruchowej oraz test smaku. Wszyscy przy tym świetnie się bawiliśmy, a pasowanie odbyło się naszą nową kredką:)