Konkurs na najciekawszą dekorację świąteczną "Boże Narodzenie 2019"

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie na najciekawszą dekorację świąteczną przy pracowni "Boże Narodzenie 2019".

CELEM KONKURSU JEST:
- kultywowanie tradycji świątecznych
- rozbudzanie zainteresowań plastycznych
- popularyzowanie różnych technik plastycznych
- rozbudzanie wrażliwości na sztukę
- rozwijanie kreatywności i pomysłowości
- kształtowanie poczucia estetyki
- zachęcanie uczniów do alternatywnych form spędzania czasu wolnego

REGULAMIN KONKURSU:
1.Zakres tematyczny:
tematyka konkursu dotyczy Świąt Bożego Narodzenia, ich wyjątkowości, zwyczajów oraz tradycji.

2.KATEGORIE WIEKOWE OCENIANIA DEKORACJI:
klasy: 1-3, 4-5 i 6-8

3. TERMIN WYKONANIA DEKORACJI:
- do 6 grudnia 2019r.

4.TECHNIKA WYKONANIA DEKORACJI:
dowolna - dekoracja przy pracowniach

5.KRYTERIA OCENIANIA DEKORACJI:
komisja konkursowa oceni dekoracje pod względem:
-zgodności z tematem "Boże Narodzenie 2019"
- pomysłowości i oryginalności
- walorów artystycznych
- estetyki i staranności wykonania
- stopnia trudności

6.ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU:
- wyłonienie zwycięzców w każdej grupie wiekowej nastąpi do 16 grudnia 2019r.

-wręczenie nagród odbędzie się podczas Jasełek szkolnych

Organizatorzy: Joanna Konieczna, Barbara Wójcicka, Bożena Sołdek

Ogólnoszkolna zbiórka makulatury

Szanowni Państwo / Drodzy Uczniowie, 2 grudnia 2019r.organizujemy ogólnoszkolną zbiórkę makulatury. Zachęcamy do przyniesienia makulatury, którą będziemy zbierać na parterze od godz.7:45. Uczniowie klas 4-8 otrzymają dodatkowe punkty do współzawodnictwa klasowego,natomiast klasy 1-3 dyplomy.

Góra Grosza - XX edycja

Szanowni Państwo/Drodzy Uczniowie, zachęcamy do włączenia się w zbiórkę drobnych monet w ramach akcji "Góra Grosza" od 25.11.2019-02.01.2020. Zebrane pieniądze przekażemy do Towarzystwa Nasz Dom z przeznaczeniem na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Uczniowie codziennie będą wchodzić do poszczególnych klas.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada już po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku,
serdeczności,uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym.
Przygotowaliśmy się do tego Święta solidnie. W klasach rozmawialiśmy na temat życzliwości. Uczniowie przygotowali okolicznościowe emblematy i gazetki. Na korytarzach zamieszczaliśmy plakaty i przysłowia na temat życzliwości i uśmiechu. W naszej szkole było żółto i radośnie. Na korytarzu były tablice na których każdy mógł zamieścić kartkę z miłymi słowami i życzeniami. W szkole funkcjonowała Poczta Życzliwości, gdzie każdy mógł zostawić kartkę z pozdrowieniami, serdecznymi życzeniami dla kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

W klasach podczas zajęć wybieraliśmy najżyczliwszych uczniów. W klasowych plebiscytach życzliwości najwięcej głosów koleżanek i kolegów otrzymali:
kl.1a-Jakub Sujak,
kl.1b-Maja Kondrat,
kl.1c-Aleksandra Powichrowska,
kl.1f-Aleksander Chmielewski
kl.2a-Franciszek Człapiński,
kl.2b-Natalia Leszczyńska,
kl.2c-Martyna Matera,
kl.2d-Franciszek Borys
kl.3a-Marysia Gawin, kl.3b-Maja Tyralska
kl.4a-Natalia Hawrylik,
kl.4b-Mateusz Pionnier,kl.4c-Szymon Pękalak
kl.5a-Katarzyna Stefańska,
kl.5b-Gabriel Anuszewski
kl.6a-Oliwia Wójcik,kl.6b-Maksymilian Lange
kl.7a-Sebastian Szostak,
kl.7b-Natalia Klicka
kl.8a-Julia Nowakowska
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy aktywnie zaangażowali się w obchody tego Święta.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Tego Dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Święto obchodzimy od 2002 r., kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Sam pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, jako ludzie bardzo pragniemy. Zachęcamy wszystkich uczniów, aby w tym dniu przynieśli ze sobą do szkoły pluszowe misie. Uczniowie z pluszowymi misiami będą zwolnieni z odpowiedzi ustnych.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas 1-3 i 4-8:

Barbara Wójcicka, Bożena Sołdek

Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości. Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach, codziennie, nie tylko od święta. Niech uśmiech i życzliwość towarzyszą nam każdego dnia.
Samorząd Uczniowski klas 1-3 i 4-8 zachęca wszystkich uczniów do aktywnego włączenia się w obchody tego Dnia poprzez następujące działania:
-Poczta Życzliwości(od 18.11.2019- 20.11.2019), każdy będzie mógł zostawić własnoręcznie wykonane kartki z pozdrowieniami dla kolegów, koleżanek i pracowników szkoły
-wybór najżyczliwszej osoby w klasie (proszę podać do 20.11.19 do p.B.Sołdek lub p.B.Wójcickiej)
-obowiązuje w ubiorze kolor żółty lub pomarańczowy.

Z najlepszymi życzeniami
koordynatorzy akcji: Bożena Sołdek, Barbara Wójcicka

Dziękujemy Naszym Uczniom za piękne laurki z okazji Dnia Nauczyciela

20191015 105345

ZACHCAMY 2 PADZIERNIKA 2019r. DO WCZENIA SI W OBCHODY MIDZYNARODOWEGO DNIA BEZ PRZEMOCY. PROSIMY O ZASTOSOWANIE KOLORU NIEBIESKIEGO W UBIORZE LUB

We wtorek 24 września odbyły się wybory Samorządu Szkolnego

i Rzecznika Praw Ucznia

20190924 143904

24 WRZEŚNIA 2019 (WTOREK)

WYBORY

SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

I RZECZNIKA PRAW UCZNIA

WARUNKI

JAKIE MUSZĄ SPEŁNIAĆ

KANDYDACI DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

1. KANDYDAT MUSI ZEBRAĆ 20 PODPISÓW NIE ZE SWOJEJ KLASY.

2. KANDYDAT SKŁADA PISEMNĄ REKOMENDACJĘ WYCHOWAWCY.

3. CZŁONKOWIE SZKOLNEJ KOMISJI WYBORCZEJ NIE MOGĄ KANDYDOWAĆ,

ALE MAJĄ PRAWO GŁOSOWAĆ.

SZKOLNA KOMISJA WYBORCZA

KAMPANIA WYBORCZA