Szkoła Podstawowa nr 380 z oddziałami dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Warszawie

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność sprzyja lepszej koncentracji. Bystrości umysłu, wzmacnia połączenia neuronowe i pamięć, uczy logicznego myślenia, łatwości rozwiązywania zadań i łamigłówek.

Planujemy:

– dwujęzyczność z językiem angielskim (5 godzin tygodniowo) oraz nauczanie w j.angielski, matematyki, chemi, historii świata, geografii świata.

Zamierzamy utworzyć dwa oddziały anglojęzyczne:

* w jednym drugim językiem obcym będzie język francuski (2 godziny tygodniowo)

*w drugim oddziale anglojęzycznym językiem obcym będzie niemiecki (2 godziny tygodniowo)

– dwujęzyczność z językiem niemieckim ( dla uczniów realizujących program DSD1 od klasy szóstej – 6 godzin tygodniowo) oraz nauczanie w języku niemieckim matematyki i informatyki

– drugim językiem obcym w klasach ogólnokształcących będą : j. hiszpański, niemiecki, rosyjski, francuski ( w zależności od liczby klas)