Podaruj ksik

Dzie yczliwoci

Aktualności w bibliotece szkolnej

Witamy po wakacjach.

Jak wiecie, nasza biblioteka jest od września w nowym miejscu. Staramy się, aby było w niej miło, sympatycznie i klimatycznie.
Często zdarza się, że idziemy do biblioteki, bo chcemy wypożyczyć znany tytuł lub poczytać coś na miejscu. Nasza biblioteka wyposażona jest w nowości wydawnicze, potrzebne Wam lektury, możecie wypożyczyć też coś, co lubią czytać Wasi Rodzice. Biblioteka to miejsce otwarte dla Ciebie, a bywanie w niej jest modne.

Chcesz wiedzieć jakie są zalety korzystania z biblioteki. Oto one:
1. Biblioteka to skarbnica książek, które możesz czytać, wypożyczać i dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę.
2. W bibliotece znajdziesz wiele informacji.
3. W bibliotece spędzisz miło czas, poznasz nowych znajomych, uciekniesz od codzienności.
4. Czytając książki poszerzasz swój zasób słów.
5. Przyjdż do biblioteki po szkole: odrób pracę domową, zbierz materiały do szkolnego projektu.
6. I wiele, wiele innych, które poznasz przychodząc do nas w :

Poniedziałek : 7.30 – 16.30
Wtorek: 7.30 – 16.30
Środa: 7.30 : 16.30
Czwartek:7.30 – 16.30
Piątek: 7.30 – 16.00

Od stycznia tego roku nasza biblioteka korzysta z programu bibliotecznego e-biblio. Jest to nowoczesny system, dzięki któremu praca biblioteki szkolnej jest sprawniejsza i bardziej efektywna. Księgozbiór naszej biblioteki cały czas jest wprowadzany do katalogu, a gdy zostanie skatalogowany cały, wtedy w pełni będziemy mogli korzystać z zalet tego programu.

Beata Molska
Małgorzata Ostrzyniewska

14 Lutego 2019

Nowości wydawnicze

Już są 😊Długo oczekiwane książki wreszcie dotarły do biblioteki. Dla każdego coś dobrego 😊 Jeszcze tylko trzeba wprowadzić je do katalogu i... możecie wypożyczać. Te ferie nie będą nudne 😊

20190108 144331

PASOWANIE NA CZYTELNIKA KLAS PIERWSZYCH

6 lutego uczniowie klasy 1a, 1b oraz 1c zostali uroczyście włączeni do grona czytelników, a tym samym nowych bywalców szkolnej biblioteki. W zaczarowany świat książek wprowadziły ich koleżanki z klasy 7c. Dzięki starannie przygotowanemu programowi pierwszoklasiści mieli okazję wykazać się znajomością ulubionych bohaterów literackich oraz dowiedzieć się jak należy dbać o książki. Uroczystego pasowania dokonały dyrektor Szkoły Podstawowej nr 380 pani Maria Jolanta Nawrocka-Rolewska oraz wicedyrektor pani Sylwia Andruszczyszyn.

glowna

Pierwszoklasistom gratulujemy i namawiamy do jak najczęstszych odwiedzin naszej biblioteki.

SPOTKANIE AUTORSKIE

DSCF2167

21 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Joanną Papuzińską. Uczestniczyły w nim klasy IVa i IVb. Pisarka odpowiadała na pytania uczniów zarówno te dotyczące książek, jak i te związane z jej wojennymi przeżyciami, opisanymi w utworach "Asiunia" i "Mój tata szczęściarz". Na zakończenie spotkania ustawiła się długa kolejka po autografy.