orzelbaner2

Drodzy Czytelnicy!

Witam Was w roku szkolnym 2021/2022

Mam nadzieję, że każdy Uczeń będzie chętnie poznawał księgozbiór biblioteki. To wszystko jednak będzie mogło odbywać się przy zachowaniu wszelkich wymogów sanitarnych, które nas nadal obowiązują do odwołania.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA UCZNIÓW KLAS 1

Resized 20200226 131333 570407552381935

26 lutego w naszej szkolnej bibliotece odbyło się wielkie święto - pasowanie na czytelnika uczniów klas 1. To dla nas wielka radość, że najmłodsi powiększyli grono czytelników. Przy przygotowaniu uroczystości pomagali nam stali bywalcy biblioteki Marta, Hania, Wiktoria, Kuba i Mateusz. Mamy nadzieję, że podobało się Wam przedstawienie, i że będziecie często nas odwiedzać.

Podaruj ksik

Dzie yczliwoci

14 Lutego 2019

Nowości wydawnicze

Już są 😊Długo oczekiwane książki wreszcie dotarły do biblioteki. Dla każdego coś dobrego 😊 Jeszcze tylko trzeba wprowadzić je do katalogu i... możecie wypożyczać. Te ferie nie będą nudne 😊

20190108 144331

PASOWANIE NA CZYTELNIKA KLAS PIERWSZYCH

6 lutego uczniowie klasy 1a, 1b oraz 1c zostali uroczyście włączeni do grona czytelników, a tym samym nowych bywalców szkolnej biblioteki. W zaczarowany świat książek wprowadziły ich koleżanki z klasy 7c. Dzięki starannie przygotowanemu programowi pierwszoklasiści mieli okazję wykazać się znajomością ulubionych bohaterów literackich oraz dowiedzieć się jak należy dbać o książki. Uroczystego pasowania dokonały dyrektor Szkoły Podstawowej nr 380 pani Maria Jolanta Nawrocka-Rolewska oraz wicedyrektor pani Sylwia Andruszczyszyn.

glowna

Pierwszoklasistom gratulujemy i namawiamy do jak najczęstszych odwiedzin naszej biblioteki.

SPOTKANIE AUTORSKIE

DSCF2167

21 listopada w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Joanną Papuzińską. Uczestniczyły w nim klasy IVa i IVb. Pisarka odpowiadała na pytania uczniów zarówno te dotyczące książek, jak i te związane z jej wojennymi przeżyciami, opisanymi w utworach "Asiunia" i "Mój tata szczęściarz". Na zakończenie spotkania ustawiła się długa kolejka po autografy.