orzelbaner2

 

dsd

Szkole obchody upamiętniające bohaterską walkę Powstańców Warszawskich

  Jak co roku w miesiącu październiku upamiętniamy bohaterów Powstania Warszawskiego poprzez organizację szkolnych obchodów. Samorząd szkolny zadbał o dekorację szkoły. Uczniowie przygotowali piękne tematyczne gazetki, które pojawiły się przed salami lekcyjnymi na pierwszym i drugim piętrze.  
Chętni uczniowie zainteresowani tematyką powstańczą wykonali przepiękne prace konkursowe.
  W ramach ogólnopolskiej akcji BohaterOn uczniowie wszystkich klas po opieką wychowawców uczestniczyli w godzinach wychowawczych opartych na specjalnie przygotowanych przez fundację scenariuszach i materiałach edukacyjnych. Nasi uczniowie klas 1-3 i 4-8 biorąc udział w projekcie WYŚLIJ KARTKĘ DO POWSTAŃCA, wypisali ponad 150 kartek i kartek on-line. 
  Część z nich trafiła bezpośrednio do naszego gościa Pana Zbigniewa Daaba "Kapiszona", strzelca w kompanii porucznika "Gustawa" z czasów Powstania Warszawskiego.  05.X. 2021 r. odbyło się niezwykle emocjonujące spotkanie on-line z naszym bohaterem. Podróż do przeszłości z Panem Zbigniewem okazała się niezwykle wzruszająca, a opowieści o czasach wojny i powstania wywarły ogromne wrażenie na słuchaczach. Liczymy na to, iż w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się z naszym gościem w murach szkoły!