orzelbaner
 
dsd

Kodowanie w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej - klasa 1b

Koduj z UKE to kampania skierowana do uczniów szkół podstawowych. Kodowanie to język przyszłości, a my stawiamy na rozwój kompetencji cyfrowych wśród dzieci i młodzieży. Podczas naszych warsztatów  klasa 1b zapoznawała się z programowaniem dowiadując się w jaki sposób można je wykorzystać w wielu dziedzinach życia. Dzięki nauce podstaw kodowania dzieci rozwijają kreatywne myślenie i rozwiązywanie problemów oraz umiejętność pracy w grupie.  Mieliśmy okazję zaznajomić się z innowacyjną grą hybrydową do nauki programowania dla najmłodszych. Jest połączeniem kartonowych klocków z aplikacją mobilną. Pomagaliśmy Scottiemu odnaleźć wszystkie porozrzucane po Ziemi elementy statku, aby kosmita mógł wrócić do domu! Od Twoich decyzji zależy to, jak potoczy się historia naszego bohatera. W trakcie zajęć gracze układają z klocków instrukcje, które następnie skanują za pomocą tabletu. Po wysłaniu zdjęcia do aplikacji, ta przekształca ułożone przez graczy programy na ruch i zachowanie Scottiego. Gracze w czasie rzeczywistym mogą się przekonać, czy problem został prawidłowo rozwiązany.

IMG 20190605 130635