orzelbaner
 
dsd

Święto Patriotyzmu

IMG 20190502 114014

30.04.2019 r. w szkole odbyły się coroczne obchody ŚWIĘTA PATRIOTYZMU. Tematem przewodnim były ŚWIĘTA MAJOWE- HISTORIA I TRADYCJA. Tego dnia nauczyciele historii wraz z uczniami klasy 3g: Weroniką Sikorską, Mikołajem Słońskim i Kamilem Smykiewiczem, poprowadzili lekcje przypominając wydarzenia towarzyszące obchodom majowych świąt i rocznic: 1 MAJA - Święta Pracy, 1 Maja 2004 - 15 rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej, 2 MAJA - Święta Flagi RP, 3 MAJA - Święta Narodowego Trzeciego Maja. Lekcje zakończyły się tematycznym quizem konkursowym.

Wyniki quizu Święta majowe- historia i tradycja:
A) klasy 4-6
I miejsce -  klasa 5b
II miejsce-  klasa 4a
III miejsce- klasa 4c

B) klasy 7-8 + 3 gimnazjalne
I miejsce -  klasa 3h
II miejsce-  klasa 3g
III miejsce- klasa 8a

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Uczniowie wzięli również udział w konkursie plastycznym Święta majowe- historia i tradycja. Dziękujemy za wszystkie prace konkursowe. Ten konkurs zostanie rozstrzygnięty w późniejszym terminie. Wszystkie złożone prace zostaną nagrodzone dodatkową oceną z historii :)