orzelbaner
 
dsd

"Dziecięce znaki wolności" w Zamku Królewskim

18 grudnia klasa  2 a uczestniczyła w zajęciach „Dziecięce znaki wolności”, które odbyły się w Zamku Królewskim.  Lekcja odbywała się na tle wystawy „Znaki wolności”. Podczas zajęć poznaliśmy losy naszych rówieśników w czasach, kiedy Polski nie było na mapie. Szukaliśmy ukrytych w dziełach sztuki, symboli mówiących o dążeniu do niepodległości. Zrozumieliśmy, że „patriotyzm”, to nie tylko walka na froncie, ale to też polska poezja, malarstwo, rzeźba, to też postawa jaką prezentowali zwykli obywatele aby odbudować niepodległą Polskę. Uczniowie byli bardzo aktywni podczas zajęć i z chęcią odpowiadali na pytania.

Tego dnia mieliśmy także okazję podziwiać piękną choinkę, przy której zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie :)

20181218 112339