orzelbaner
 
dsd

Arie, pieśni i inne śpiewne dźwięki

14 listopada klasa 2 a wybrała się na wycieczkę do Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej na koncert pt. „Arie, pieśni i inne śpiewne dźwięki”. Pani, która prowadziła ten występ zaczęła od rozmowy na temat najważniejszego instrumentu dla każdego człowieka - głosu. Uczniowie trafnie udzielali odpowiedzi na pytania, wiedzieli czym jest opera i aria. Występ rozpoczęła sopranistka z akompaniamentem fortepianowym w arii Serpiny, służącej, która staje się panią domu,  z opery Pergolesiego, włoskiego kompozytora sprzed ponad 300 lat. Następnie usłyszeliśmy kołysankę „Dolly” na cztery ręce  i brazylijską sambę „Tico, tico” w wykonaniu najmłodszych pianistów, uczniów szkół muzycznych. Smutną, tęskną melodię w formie arii instrumentalnej wygrała wiolonczela z akompaniamentem fortepianu. Ciekawym doświadczeniem dla nas było również sześć kontredansów naszego kompozytora Stanisława Moniuszki, twórcy oper  i pieśni, w wykonaniu Mikołaja i Maćka na cztery ręce. Uczniowie z zaciekawieniem i skupieniem wysłuchali koncertu - było to bardzo ciekawe doświadczenie. Po wyjściu z budynku zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. To niesamowite jak bardzo uczniowie klasy 2 a zmienili się przez rok!

20181114 110534