orzelbaner
 
dsd

W lutym klasy I a oraz III a wybrały się na wycieczkę do Klockowni.

20180227 122806

Klockownia łączy w sobie zalety placu zabaw i centrum edukacji szczególnie w zakresie rozwijania kompetencji społecznych i współdziałania, twórczego myślenia przestrzennego, logiki, wyobraźni, koncentracji oraz małej i dużej motoryki. W zabawie klockami dziecko doświadcza swoich pierwszych własnych sukcesów i osiągnięć, eksperymentuje, popełnia błędy przy tym nieświadomie i nieustannie się ucząc.
Uczniowie wspólnie stworzyli ogromne igloo z klocków- było przy tym dużo zabawy!
Po wybudowaniu igloo dzieci bawiły się przeróżnymi klockami. Tworzyli własne budowle, które później z wielką radością burzyli aby móc zbudować kolejną konstrukcję. Dzieci ćwiczyły równowagę chodząc po stworzonych przez siebie labiryntach. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. Znalazł się nawet czas na czytanie książek:)
Uczniom bardzo podobała się wycieczka. Z pewnością nie będzie to nasza ostatnia wizyta w Klockowni.